Fot: Paweł Olearka Fot: Paweł Olearka

BASIA OLEARKA PODBIJA STOLICĘ MODY PODCZAS PARIS FASHION WEEK

Kolekcja UNITY by Basia Olearka premierowo zaprezentowana została podczas rzeszowskiego wydarzenia łączącego modę ze sztuką, które miało miejsce w przestrzeniach Millenium Hall. Pokaz zgromadził tłumy i – szybko zwiększył swoje zasięgi. Znacznie.

5 marca kolekcja UNITY Basi Olearki, gościa #104 wydania i okładki Day&Night, została zaprezentowana w Le Salon des Miroirs podczas Fashion Week w Paryżu. W pokazie przedstawionych zostało 15 sylwetek damskich i męskich. Kolekcja UNITY to wynik współpracy Basi z Pawłem Olearką, jej przyjacielem od czasów podstawówki, mężem od 11 lat. Znaczenie tytułu UNITY odnosi się więc przede wszystkim do ich jedności jako twórców.

Basia przełożyła język fotografii na język mody, wykorzystując elementy prac fotograficznych Pawła jako nadruki na kreacjach. W kolekcji nie zabrakło również skórzanych sukienek z prześwitami, które stały się już znakiem rozpoznawczym marki Basia Olearka. W pokazie zaprezentowano także drewniane torebki rzeszowskiej marki K.Paluch oraz biżuteria Tiger Bite. Partnerem pokazu Basi Olearki w Paryżu była Polska Sieć Sklepów Spożywczych FRAC.

Basia Olearka mieszka i tworzy w Rzeszowie.

Ubiera zarówno kobiety jak i mężczyzn. Pokazy kolekcji Basi organizowane w Rzeszowie są każdorazowo wielkim wydarzeniem nie tylko modowym, ale także towarzyskim. Nietypowa oprawa, ciekawa, nietuzinkowa prezentacja kolekcji to nieodłączne cechy tych modowych przedsięwzięć pod szyldem Basi Olearki. Dach hotelu, terminal lotniska, Salon Harley-Davidson, Millenium Hall po zamknięciu, to tylko przykłady miejsc, w których odbywały się niekonwencjonalne pokazy. Basia Olearka od lat podkreśla osobowość kobiet, wydobywając przy tym ich seksapil przy jednoczesnym zachowaniu klasy i dobrego smaku. Mężczyźni w kreacjach Basi mają czuć się wygodnie i oryginalnie, każda marynarka musi być perfekcyjnie skrojona. Trudno więc oprzeć się wrażeniu, że to dopiero początek działań Basi Olearki i jej zespołu poza granicami Polski.

Powrót na górę