ZADBAJ O SIEBIE W TYM ROKU

POCZĄTEK ROKU TO DLA WIELU CZAS STAWIANIA SOBIE NOWYCH CELÓW I WYZWAŃ ORAZ ROZPOCZĘCIA REALIZACJI ZAŁOŻONYCH PLANÓW I ZAMIERZEŃ. NAWET JEŚLI NIE JESTEŚ ZWOLENNIKIEM WYZNACZANIA POSTANOWIEŃ NOWOROCZNYCH, POCZĄTEK ROKU TO DOBRY MOMENT NA MĄDRE ZAPLANOWANIE NAJBLIŻSZYCH 12 MIESIĘCY. JAK ZADBAĆ O SIEBIE, SWOJE ZDROWIE, KONDYCJĘ I HIGIENĘ DUCHOWĄ? OTO LISTA PROPOZYCJI DO ODHACZENIA W 2019 ROKU.

 

ZADBAJ O SWOJĄ DIETĘ

Po obfitym i pełnym jedzeniowych grzeszków grudniu, w którym większość z nas nie odmawiała sobie kalorycznych pierogów, puszystego sernika i słodkich pierników, warto zrobić sobie mały żywieniowy detoks. Na początek może to być kilkudniowa dieta sokowa, rezygnacja z niezdrowych przekąsek czy ograniczenie słodyczy. Jeśli chcesz podejść to tematu bardziej kompleksowo i z głową zadbać o swoją dietę, rozważ wizytę u specjalisty, który pomoże w ułożeniu zbilansowanego i dostosowanego do Twoich potrzeb planu żywieniowego.

RUSZ SIĘ

Grudzień sprzyjał lenistwu, siedzeniu w domu i podjadaniu, dlatego początkiem roku warto zadbać o odpowiednią dawkę ruchu. Niezależnie od tego, czy będzie to trening na siłowni, gra w squasha, basen, czy jazda na łyżwach, zwiększona i regularna aktywność fizyczna pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie, sylwetkę i kondycję. Nie zapominajmy, że trwa karnawał, a to oznacza, że w przyjemny sposób kalorie możemy spalić
w trakcie zabawy i tańca. W zdrowym ciele zdrowy duch!

ZRÓB KOMPLET BADAŃ

O tym, że profilaktyka zdrowia jest bardzo ważna, nie trzeba nikogo przekonywać. Początek roku to odpowiedni moment na skontrolowanie stanu swojego zdrowia, a wykonanie profilaktycznych badań to dobry pomysł na noworoczny prezent dla samego siebie. Na zrobienie większości podstawowych badań otrzymamy skierowanie od lekarza rodzinnego. Postanowienie zadbania o swoje zdrowie może stać się mądrym celem noworocznym, nie tylko na 2019 rok.

ZADBAJ O AKTYWNOŚĆ UMYSŁOWĄ

Poza zatroszczeniem się o zdrowie, dietę i kondycję, warto zadbać również o aktywność umysłową. Postanów, że w 2019 roku zrobisz coś, co pomoże Ci rozwinąć zainteresowania, podnieść kwalifikacje zawodowe lub odkryć nowe hobby. Może to być decyzja o zapisaniu się na kurs programowania, lekcje rysunku, makijażu, gotowania albo języka obcego. Bez względu na to, czy motywacją do działania będzie chęć zrobienia kroku naprzód w karierze zawodowej, praca nad pamięcią i koncentracją, czy po prostu chęć nauki nowych rzeczy, nie zapominaj o regularności! Rozwijaj swoje zainteresowania i szukaj kolejnych pasji – na weryfikację zaplanowanych celów masz aż rok.

ZAPLANUJ SWÓJ KALENDARZ URLOPOWY

Początek roku to dobry moment na zapoznanie się z kalendarzem urlopowym i zaplanowanie wypoczynku w 2019 roku. Mroźne zimowe miesiące upłyną szybciej i przyjemniej ze świadomością, że czeka nas tygodniowa majówka, dwutygodniowe wakacje w czerwcu, czy dłuższy weekend w listopadzie. Rezerwując w pracy termin urlopu już teraz, możemy odpowiednio wcześniej zacząć polować na biletowe okazje, bukować tanie loty i organizować swój wypoczynek, bez obaw, że nie uda nam się wziąć wolnego na ostatnią chwilę.

NAUCZ SIĘ ZARZĄDZAĆ SWOIM CZASEM

Jeśli mowa o planowaniu i organizowaniu odpoczynku, warto wspomnieć o umiejętnym zarządzaniu swoim czasem. Początek roku to dobry moment na uporządkowanie sposobu planowania swojego dnia, tygodnia czy miesiąca. Jeśli nie rozstajesz się z kalendarzem, zacznij wpisywać do niego nie tylko zadania do wykonania, terminy spotkań służbowych, egzaminów, czy wizyt u lekarza, ale i przypomnienia dotyczące planów wypoczynku oraz przyjemnych momentów i wydarzeń, które odbędą się w najbliższym czasie. Dla tych, którzy chcą podejść do tematu zarządzania czasem bardziej kreatywnie i skrupulatnie, dobrym pomysłem będzie kupno bullet journal, czyli terminarza, szkicownika, notatnika i pamiętnika w jednym.

KAJA KUSTRA

 

Powrót na górę