Redaktor Naczelna - Mariola Szopińska - Sądek Redaktor Naczelna - Mariola Szopińska - Sądek

Od Redakcji

Ania Karwan. To nazwisko w branży muzycznej jest znane od lat, ale artystka, jak sama przyznaje, dopiero teraz dojrzała do tego, by było o nim głośno. Gościnnie w #109 wydaniu i na okładce Day&Night, Ania Karwan, tuż po premierze swojej debiutanckiej płyty, opowiada o drodze jaką przeszła do momentu jej wydania. Osobiście urzekła mnie skromność Ani, zwłaszcza, że ta artystka ma już na koncie spektakularne wyniki.

Jej utwór „Głupcy” zgromadził bagatela blisko 9 milionów (!) wyświetleń na YouTube. To zresztą nie jedyna muzyczna premiera, o której chcemy Wam opowiedzieć. Swoje marzenie o debiutanckiej płycie właśnie spełnia również rzeszowianin, Arek Kłusowski, nota bene gość archiwalnej, #102 okładki i numeru Day&Night. Jesteśmy dumni goszcząc tak utalentowane osobowości na łamach naszego pisma, a Was zapraszam nie tylko do przeczytania, ale głównie do posłuchania, oczywiście premierowych płyt Ani i Arka.
Muzyka zdecydowanie dominuje w aktualnym numerze Day&Night. Poza gorącymi premierami polecam także lekturę rozmów z twórczą Olgą Boczar (str. 14), a także mającym swoje korzenie na Podkarpaciu zespołem Tołhaje (str. 12). Nie da się ukryć, że kalendarzowo zawitało do nas przedwiośnie, niosąc za sobą cykliczne rytuały (str. 18). A jak wiadomo, Wiosna rządzi się swoimi prawami także w modzie (str. 26), na ulicach i we wnętrzach naszych domów (str. 31). Wiosna to także idealny czas na podróżowanie, dlatego my zabieramy Was do Wiednia (str. 24), a także (nie tylko Wiosną!) warto wzbogacić się kulturowo i historycznie. Na taką właśnie kulturowo-historyczną podróż w czasie zabieramy Was za sprawą Muzeum Okręgowego w Rzeszowie i wyjątkowej wystawy kolekcji kobiecej garderoby (str. 16), a także nowo powstałego AVE Teatru (str. 20).
W aktualnym numerze także ostatnia odsłona cyklu Influencer z Rzeszowa, którego gościem jest Rafał Jonkisz (str. 28). Tej Wiosny jest więc sporo do zrobienia i właśnie do tak konstruktywnej aktywności zachęcam wszystkich Czytelników Day&Night.

Więcej w tej kategorii: PRACA W DAY&NIGHT »
Powrót na górę