Fot. Paweł Olearka, Stylizacja: Basia Olearka Fot. Paweł Olearka, Stylizacja: Basia Olearka

EAST - pokaz najnowszej kolekcji Basi Olearki

FashionEAST to projekt, który łączy i konfrontuje ze sobą modę współczesną oraz dawną modę rzeszowianek. W ramach projektu odbędą się: - EAST - pokaz najnowszej kolekcji Basi Olearki z wykorzystaniem zabytkowych dodatków i akcesoriów ze zbiorów muzealnych - (godz. 22.00)

 

Pokaz mody najnowszej kolekcji Basi Olearki organizowany we współpracy z artystami z kraju Partnerstwa Wschodniego oraz z Muzeum Okręgowym w Rzeszowie to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu będzie można zobaczyć zestawienie dawnej mody z ulic naszego miasta z nowoczesną, ale inspirowaną duchem epoki kolekcją Basi Olearki, rzeszowskiej projektantki. To nowatorska koncepcja, która konfrontuje, a jednocześnie zbliża rzeszowianki, kiedyś i dzisiaj, dla których moda była i jest ponadczasowym wyrażaniem piękna i ważnym elementem samookreślenia.
- “Modna w swoim czasie” - wystawa zabytkowej kolekcji kobiecej garderoby wraz z akcesoriami połączona z wystawą zdjęć szklanych negatywów Edwarda Janusza prezentujących dawną modę rzeszowianek ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Rzeszowie (godz. 17.30)
- FasionEAST - YESTERDAY - uroczysty wernisaż zbioru fotografii Pawła Olearki (godz. 17.30)
Zbiór składa się z autentycznych negatywów pochodzących z 1905r. (Paryż), które zostaną połączone z nowoczesnymi zdjęciami modowymi autorstwa Pawła Olearki, które pozostaną w stylistyce i koncepcji posiadanych zdjęć paryskich.

Powrót na górę