Fot. Archiwum Day&Night Fot. Archiwum Day&Night

Liposukcja bez skalpela

Medycyna estetyczna, dermatologia i kosmetologia dzięki nowinkom technologicznym i chemicznym postąpiła o krok milowy na przód. Nie trzeba poddawać się zabiegom odsysania tłuszczu, które wymagają od pacjenta rekonwalescencji, wyłączając czasowo z życia codziennego.

 

Tak zwana „liposukcja bez skalpela” jest zabiegiem coraz bardziej popularnym, dzięki nowym technikom iniekcyjnym substancjami chemicznymi i kawitacją ultradźwiękową. Aqualyx to dziś jedyny na świecie, zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a technika intralipoterapii zastosowana przy wykonywaniu zabiegu została uznana za najbezpieczniejszą. Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje rozpuszczenie i niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki. W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie roztworów preparat Aqualyx jest, bezbolesny i bardziej skuteczny, nieinwazyjny (od 1 do 2 wkłuć), szybszy – mniejsza liczba koniecznych zabiegów do uzyskania efektów.

Kawitacja ultradźwiękowa swoją popularność zawdzięcza brakowi wad, którymi obarczone są inne podobne metody wspomagające odchudzanie. Urządzeniem wykorzystującym zjawisko kawitacji w sposób bezpieczny i skuteczny jest Cavi-Lipo. W większości urządzeń stosowana jest przestarzała technologia prostolinijnej emisji fali. W urządzeniu Cavi-Lipo dzięki specjalnej budowie głowicy fale ultradźwiękowe rozchodzą się w płaszczyźnie poziomej – jest to efekt tzw. interferencji, co zwielokrotnia skuteczność zabiegu. Ponadto fale ultradźwiękowe wytwarzane przez Cavi-Lipo są skoncentrowane na komórkach tłuszczowych – fala uderza w komórkę, jej zawartość zaczyna się rozpuszczać i zwiększać swoją objętość. Powstaje „bąbel kawitacyjny”, który w końcu rozpada się uwalniając rozpuszczoną zawartość. Tłuszcz zostaje w bezpieczny sposób wydalony z organizmu przez naturalny system metabolizmu. Komórki zostają zlikwidowane na zawsze, co zapobiega efektowi jo-jo. Dzięki tak zaawansowanej technologii spodziewać można się efektu 1,5–3 cm ubytku w obwodzie po jednym zabiegu.

W Rzeszowie wyżej opisanym zabiegom można poddać się w gabinetach Dermatologii & Medycyny Estetycznej dr n. med. Dalii Chrzanowskiej oraz Kosmetologii Profesjonalnej mgr Pauli

 

Foryś mieszczących się przy ul. Kopisto 4, tel. 534 558 558, 608 623 056.

Mgr Paula Foryś – kosmetolog

TEKST PROMOCYJNY

Powrót na górę